KOMUNIKAT TECHNICZNY DLA UCZESTNIKÓW

1. NOWE NUMERY STARTOWE

Ze względu na to, że nasz event składa się z dwóch etapów, wszyscy zapisani uczestnicy otrzymają na miejscu w biurze zawodów całkowicie nowe numery startowe, ważne na dwa dni imprezy.

2. ZAPISY

Zapisy elektroniczne trwają do środy 9 maja do godz 23:59. Żeby wystartować w obydwu etapach powinniście zarejestrować się w systemie zapisów elektronicznych najpóźniej do środy. Nie przyjmujemy zgłoszeń w sobotę w biurze zawodów – wtedy będziemy wyłącznie wydawać numery. Jeśli ktoś z Was chce wystartować w niedzielę, może zapisać się w niedzielę w biurze zawodów, ale wpływa to na jego klasyfikację w generalce.

3. KLASYFIKACJA GENERALNA

W klasyfikacji generalnej całego cyklu będą uwzględniane tylko te osoby, które ukończą obydwa etapy Festiwalu. Aktualną klasyfikację generalną sprawdzisz tutaj.

4. TRASA

Dostępna tutaj. Koniecznie zapoznajcie się z jej opisem, a dla zainteresowanych – odcinek po odcinku jest opisany na traseo, po wejściu w mapkę drugiego dnia.

5. MINUTY STARTOWE

W sobotę zawodnicy startują wg przydzielonych minut startowych, które opublikujemy po zamknięciu zapisów elektronicznych, które przypominamy – trwają do środy 9 maja do godz 23:59.

6. WARUNKI TECHNICZNE

Rower mtb + kask. Rowery szosowe czy przełajowe nie będą dopuszczone do startu.

7. NADLEŚNICTWO WEJHEROWO

To teren objęty szczególną ochroną, dlatego – nie wjeżdżamy tam gdzie nie prowadzi Was trasa, nie skracamy i przede wszystkim – nie śmiecimy. Naruszenie będzie karane dyskwalifikacją. W lesie obowiązuje całkowity zakaz poruszania się samochodami, quadami, motocyklami – za wyjątkiem oznaczonych pojazdów organizatora.

8. LISTY STARTOWE

Aktualnie zapisani zawodnicy są widoczni w naszym systemie zapisów, a pełne listy opublikujemy po zamknięciu zapisów.

9. PARKING

Jeśli przyjedziecie samochodem, zwróćcie szczególną uwagę na parking. W Pucku mamy ograniczoną liczbę miejsc parkingowych, a w Sławutówku (dzień drugi) możecie parkować tylko na wyznaczonym dla zawodników parkingu, na który będziemy Was kierować. Na stronie Festiwalu, którą na bieżąco uzupełniamy, znajdziecie też mapkę miasteczka zawodów. Sprawdź także mapki miasteczka zawodów na naszej stronie, w zakładce „Baza”.

10. SEKTORY

W sobotę zawodnicy startują wg ustalonych minut startowych, a w niedzielę wg sektorów. W pierwszych sektorach zawodnicy z najlepszymi wynikami z soboty (50 Mega, 50 Speed, open). Jeśli ktoś z Was startuje tylko w niedzielę, nie będzie w pierwszym sektorze. Wszystkie sektory startują razem.

11. INTEGRACJA

Dekoracja zwycięzców pierwszego dnia (tylko dekoracja open) odbędzie się w Sławutówku w sobotę o godzinie 19. Zabierzcie ze sobą dobry nastrój i przygotujcie czas na integrację. Będzie z nami kilka trójmiejskich foodtrucków (co zdradzimy wkrótce) i oczywiście – Browar Amber.

W sobotę i w niedzielę będziecie mogli zapoznać się z ofertą naszych partnerów takich jak sponsor nagród – sklep rowerowy Sibuk, czy znana Wam już z Władysławowa marka – Garda Design, a także producent żywności ekologicznej – marka Bakra – Zdrowie płynące z natury

A dla dzieci – zapraszamy do skorzystania z atrakcji Parku Ewolucji. Start trasy Junior odbywa się tylko w niedzielę, a swoimi atrakcjami najmłodszych ponownie zachęci Was Park Ewolucji, Crocolandia i U Lodziarzy Wytwórnia Lodów Polskich Trójmiasto.

 

Do zobaczenia! #mtbpomeraniateam